Zadzwoń i zamów

Kompleksowe usuwanie osadu wapiennego

Ochrona urządzeń i instalacji przed

kamieniem kotłowym i kamieniem wodnymTechnologia Hydropath zapobiega powstawaniu osadu mineralnego, określanego kamieniem kotłowym (instalacje kotłowe) lub kamieniem wodnym (instalacje chłodnicze i grzewcze) w kotłach, wymiennikach ciepła, układach technologicznych i innych w których stosowana jest woda zawierająca minerały.

Technologia Hydropath umożliwia usunięcie istniejących osadów kamienia z instalacji. W wyniku działania sygnału fali elektromagnetycznej oraz dwukierunkowo zachodzących, naturalnych reakcji chemicznych, osady ulegają stopniowemu wypłukiwaniu. Czas całkowitego usunięcia  osadu, zależy od jego grubości, spoistości, składu chemicznego oraz od wydajności przepływu wody.
W większości przypadków proces ten jest dość szybki, około 95% lub więcej istniejących osadów zostaje usunięta w ciągu pierwszych trzech miesięcy użytkowania urządzenia. Bardzo twarde osady mogą być usuwane wolniej i może mieć na to wpływ ich skład, mała objętość przepływającej wody, szybkość przepływu i zbyt niska twardość wody.

Stosowanie technologii Hydropath jest alternatywnym rozwiązaniem dla innych technologii uzdatniania wody i skutecznie zastępuje stosowanie związków chemicznych na przykład antyskalantów.


 

Lista produktów

S38

HydroFLOW Model S38 to elektroniczne urządzenie do uzdatniania wody metodą fizyczną. Zapobiega tworzeniu osadów kamienia kotłowego, usuwa istniejace osady z instalacji i urządzeń, dezynfekuje wodę, usuwa biofilm, zabezpiecza małe instalacje parowe przed osadmi kamienia kotłowego, poprawia flokulację zawiesin, ogranicza korozyjność instalacji. HydroFLOW S38 to uniwersalna stacja uzdatniania wody o szerokim zakresie działania i zastosowań.

HydroFLOW C

Urządzenia HydroFLOW C zaprojektowano w celu zapobiegania tworzenia się osadów kamienia kotłowego w instalacjach i urządzeniach przemysłowych, instalacjach większych obiektów mieszkalnych i komercyjnych.

HydroFLOW P

HydroFLOW, AquaKLEAR P  to bardzo silnie działające urządzenie, zaprojektowane dla obiektów przemysłowych ,układów chłodniczych oraz dużych basenów i pływalni. Skutecznie eliminuje osady mineralne i biologiczne, dezynfekuje wodę i poprawia flokulację zanieczyszczeń.

HydroFLOW I

HydroFLOW I  jest urządzeniem o szerokich możliwościach zastosowania. Jest ponad dwa razy silniej działającym urządzeniem w stosunku do urządzeń HydroFLOW P. Nowością w budowie tego modelu jest zasilacz umieszczony w jednej obudowie razem z generatorem sygnału oraz elementy złączne wykonane z mosiądzu. Gwarantuje to poziom odporności IP68. Uzdatniacz HydroFLOW Industrial przeznaczony jest do zapobiegania powstawaniu i do usuwania kamienia kotłowego. Model ten skutecznie eliminuje biofilm i ograniczania poziomu skażenia biologicznego. Poprawia skuteczności filtracji i ogranicza korozję metaliczną. Zanjduje zastosowanie w przemyśle, dużych obiektach komercyjnych i rolnictwie.